www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy
Człowiek przedsiębiorczy to człowiek wygrany!

Aktualności

Eliminacje centralne Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości - informacje organizacyjne, plan dojazdu, harmonogram!

Data dodania: 26.04.2019

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi przebiegu eliminacji centralnych V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Finał odbędzie się 23 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas ostatniego etapu zmagań olimpijskich poznamy zwycięzce V edycji Olimpiady oraz laureatów i finalistów!


Rejestracja

Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 9.30. Przypominamy, że zawodnicy powinni mieć przy sobie aktualną legitymację szkolną. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady tylko osoby z dokumentem potwierdzającym ich tożsamość zostaną dopuszczone do udziału w zawodach. 

Na salę nie wolno wnosić okrycia wierzchniego, plecaków ani torebek, kalkulatorów, telefonów komórkowych ani innych rzeczy osobistych. Rzeczy te należy oddać do szatni przed wejściem na salę. Zawodnik powinien mieć przy sobie podczas pisania testu dokument tożsamości. Oprócz dokumentu do sali może wnieść jedynie przybory do pisania (długopisy o kolorze niebieskim lub czarnym), chusteczki i wodę. Prosimy o ograniczenie zabieranego ze sobą bagażu osobistego, o nieprzywożenie wartościowych przedmiotów. W szczególności prosimy o nieprzywożenie lub oddanie opiekunom przed wejściem do sali wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych i elektronicznych.

Przypadki dyskwalifikacji zawodników

Zawody odbywają się w warunkach kontrolowanej samodzielności. Komisja Centralna może zdyskwalifikować zawodnika na skutek stwierdzenia niesamodzielnej odpowiedzi lub niespełnienia warunków formalnych określonych w Regulaminie i instrukcji dołączonej do testów oraz dotyczącej turnieju. Zabronione jest w szczególności:

  • posiadanie i używanie podczas zawodów centralnych jakichkolwiek pomocy (kalkulatora, urządzeń z wbudowaną pamięcią, urządzeń z dostępem do internetu, tablic matematycznych, włączonego telefonu, słowników, podręczników innych pomocy);
  • odpisywanie czy porozumiewanie się pomiędzy zawodnikami podczas etapu pisemnego;
  • zmienianie miejsca podczas pisania testu lub zamienianie testu z innymi osobami;
  • rozwiązywanie testu ołówkiem. Zawodnicy powinni rozwiązywać zadania długopisem lub piórem o kolorze niebieskim lub czarnym.

Etap I 

Do pierwszego etapu zawodów przystąpi 90 zawodników (30 reprezentacji szkół). Ta część eliminacji polega na przeprowadzeniu testu wiedzy składającego się z 20 pytań. Test trwa 30 minut. Sposób punktacji został podany w Regulaminie Olimpiady, pkt 42.

Etap II

Do drugiego etapu zmagań olimpijskich przechodzi 30 zawodników. Szczegółowe zasady wyłaniania zawodników zostały określone w Regulaminie Olimpiady, pkt. 44-45.

II etap zawodów stanowi indywidualną konkurencję zawodników w rozgrywkach, które mają formułę turnieju (1z30). Turniej polega na jednoczesnym udzielaniu odpowiedzi, w podanym czasie, na zadane pytanie przez prowadzącego. Szczegółowe zasady przebiegu turnieju zostały określone w Regulaminie Olimpiady, pkt. 46 - 51.

Zwycięzcy eliminacji centralnych – laureaci Olimpiady

Zwycięzcą Olimpiady zostaje uczestnik, który jako ostatni został z możliwością odpowiedzi na pytanie w turnieju 1 z 30.

Laureatami Olimpiady zostaje 30 zawodników. Ich lista tworzona jest na podstawie liczby poprawnie udzielonych odpowiedzi w trakcie turnieju 1 z 30. Lista laureatów Olimpiady z podaniem nazwisk nauczycieli prowadzących i nazwami szkół opublikowana zostanie 26 maja br. na stronie internetowej Olimpiady: www.szkolnaop.pl.

Poczęstunek

Organizatorzy zaplanowali poczęstunek dla zawodników około godziny 11:00.

Miejsce zawodów i informacje na temat dojazdu

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH)
Al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
Gmach Główny (G), Aula Główna (I piętro)

Zobacz lokalizację SGH na planie miasta


Dojazd do SGH z dworca PKP Warszawa Centralna:

Tramwajem: z Dworca Warszawa Centralna tramwajami nr 33 lub 17 w kierunku Mokotowa; wysiąść należy na przystanku ‘Metro Pole Mokotowskie’;
Metrem: z przystanku ‘Metro Centrum’ w kierunku Kabat; wysiąść należy na przystanku ‘Metro Pole Mokotowskie’.

Zobacz kampus SGH

Harmomogram eliminacji centralnych:

Godzina

 

Zdarzenie

9.30

 

Termin przybycia zawodników na miejsce zawodów. Rozpoczęcie rejestracji zawodników przed Aulą Główną.

10.15 – 11.00

 

Zamknięcie sali. Powitanie uczestników i rozpoczęcie pisania testu w Auli Głównej (30 minut).

11:00 – 11:30

 

Poczęstunek dla uczniów i opiekunów.

11:30 – 12:30

 

Wykład dla zawodników oraz opiekunów w Auli Głównej.

12:30 – 13.00

 

Ogłoszenie listy 30 zawodników, którzy przechodzą do II etapu eliminacji centralnych (bezpośrednio po wykładzie). Wręczenie dyplomów finalistom niekwalifikowanym do II etapu eliminacji.

13.00 – 13.30

 

Przerwa techniczna (przerwa kawowa dla zawodników i opiekunów).

13:30 – 14.15

 

Rozpoczęcie II etapu eliminacji centralnych (1 z 30).

14.15 – 15.00

 

Przerwa techniczna (przerwa kawowa+ kanapki dla zawodników i opiekunów).

 

15.00 – 16.30

 

Zakończenie zawodów. Ogłoszenie zwycięzcy, wręczenie dyplomów laureatom.

 

 

 

Patron medialny

Dziennik Gazeta Prawna