www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy
Człowiek przedsiębiorczy to człowiek wygrany!

Aktualności

Nagroda specjalna dla Laureatow 4. edycji SOP i ich Opiekunów merytorycznych

Data dodania: 13.06.2018

Serdecznie zapraszamy Laureatów 4. edycji SOP wraz z Opiekunami merytorycznymi do udziału w specjalnie dedykowanych warsztatach, które odbędą się 18 czerwca w godz. 11.00-15.00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W tym roku laureaci i opiekunowie wezmą udział w autorskiej Business Play – grze planszowej rozwijającej kompetencje przedsiębiorcze. Grę poprowadzi dr Michał Klepka z SGH.

Miejsce: sala 223, bud. G (główny), 2. piętro


Gra Business PLAY powstała jako innowacyjny produkt szkoleniowy, który ma przybliżyć przyszłym przedsiębiorcom zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Zgodnie ze zdobywającą coraz więcej zwolenników ideą edukacji przez doświadczenie pozwala ona na zdobycie umiejętności i wiedzy w realistycznie odwzorowanych sytuacjach, z którymi na co dzień spotkają się przedsiębiorcy, prowadząc swój biznes.

Realizacja warsztatów ma za zadanie zapoznanie uczestników z realiami prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach symulowanych. 

 Warsztaty z użyciem gry obejmują treści (w formie interpretacji w trakcie gry i symulowanych procesów) o następującym zakresie:

  1. Dotacje na rozwój przedsiębiorstw – zgodnie z mechaniką gry każde przedsiębiorstwo otrzyma na początek dotację od prowadzącego, co zostanie wytłumaczone od strony teoretycznej i praktycznej.
  2. Poszukiwanie klientów i kontraktów na rynku – uczestnicy będą musieli poszukiwać sposobów na zdobycie klientów poprzez inwestowanie w marketing, podwykonawstwo, udział w przetargach, wykorzystywanie szans rynkowych.
  3. Planowanie działalności bieżącej – poprzez zastosowanie rachunku zysku i strat uczestnicy planować będą wydatki na materiały niezbędne do realizacji kontraktów, wydatki na inwestycje, pracowników.
  4. Poszukiwanie środków finansowych na obsługę i rozwój firmy – uczestnicy będą podejmowali decyzje o poszukiwaniu inwestorów, kredytów/pożyczek, czy budowaniu partnerstw z innymi podmiotami.

UWAGA! Uprzejmie prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w warsztatach (imię i nazwisko Laureata, imię i nazwisko Opiekuna, nazwa szkoły) najpóźniej do piątku (15.06 2018 r.) do godz. 12.00, droga mailową na adres: biuro@szkolnaop.pl.

 

Patron medialny

Dziennik Gazeta Prawna