www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy
Człowiek przedsiębiorczy to człowiek wygrany!

Dlaczego warto?

Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości to nie tylko testy wiedzy i prace pisemne.

W naszej Olimpiadzie dbamy oto, aby uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktycznym działaniu.

Dlatego już od dwóch edycji na etapie eliminacji okręgowych zawodnicy zamiast zmagać się z testami grają w interaktywną grę menadżerską. To innowacyjne narzędzie, dzięki któremu uczniowie w 3-osobowych zespołach wcielają się w przedsiębiorców i przez tydzień prowadzą własną firmę. To od ich decyzji i aktywności zależy, jak przedsiębiorstwo się rozwinie i czy osiągnie wymagany zysk. Gra pozwala sprawdzić nie tylko wiedzę zawodników, ale również umiejętność pracy zespołowej, komunikacji, analizy czy danych finansowych.

 

W drugim etapie eliminacji centralnych zawodnicy biorą udział w turnieju 1z30 wzorowanym na popularnym teleturnieju 1z10. Na tym etapie zmagań olimpijskich tak samo jak wiedza, liczy się spostrzegawczość, umiejętność twórczego myślenia, wnikliwej analizy czy podejmowania decyzji pod presją czasu.

 

 

Warto dodać, że w Szkolnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości nagradzamy nie tylko trud i wysiłek włożony w przygotowania uczniów do zawodów. Wartościowe nagrody otrzymują również ich opiekunowie merytoryczni!

Czy jeszcze wahasz się i nie wiesz, czy wystartować w Olimpiadzie? Sprawdź, ja było rok temu.

Patron medialny

Dziennik Gazeta Prawna