www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy
Człowiek przedsiębiorczy to człowiek wygrany!

III edycja

25 maja w siedzibie SGH odbyły się eliminacji centralne Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowane przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Wzięło w nich udział 90  gimnazjalistów z całej Polski, a zwyciężczynią została Magdalena Piszczatowska, uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 32 w Białymstoku.

Laureatka pierwszego miejsca 3. edycji SOP, podobnie jak dotąd 4600 zawodników olimpiady z całej Polski, którzy wzięli udział w dotychczasowych edycjach, najpierw przystąpiła do eliminacji szkolnych, które w tym roku odbyły się 10 stycznia, a potem okręgowych, przeprowadzonych pomiędzy 27 marca i 3 kwietnia.

 25 maja uczestnicy finału w pierwszej kolejności musieli zmierzyć się z testem złożonym
z 20 pytań, w ramach jednego spośród trzech wybranych przez siebie obszarów tematycznych: finansów, marketingu i zarządzania ludźmi.

Zmagania wyłoniły 30 laureatów, którzy rywalizowali między sobą w konkursie „1 z 30” (skojarzenia z teleturniejem 1 z 10 są nieprzypadkoweJ), odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzącego. Na tym etapie zmagań liczyła się nie tylko wiedza, ale i umiejętność podjęcia decyzji i wyboru prawidłowej odpowiedzi w czasie przewidzianym regulaminem.

Odpowiednio do zajętych w rankingu miejsc,  laureaci wraz z opiekunami otrzymali również czytniki e-booków wysokiej klasy oraz praktyczne powerbanki.

Nagrodą dla najlepszych zawodników i ich opiekunów merytorycznych był udział w certyfikowanych warsztatach „Innowacje w biznesie”, które odbyły się 12 czerwca w siedzibie SGH. Wykład wprowadzający dla uczniów i nauczycieli nosił tytuł Jakich innowacji potrzebują ludzie? Czy świat przeżyje kolejną rewolucję technologiczną?, a  wygłosił go pan Duke Vu. Po przerwie przeprowadzono dwa równoległe warsztaty. Pan Tomasz Szczęśniak wraz z laureatami olimpiady rozważał…dlaczego warto się starać (tytuł wykładu: Od pomysłu do innowacji. Dlaczego warto się starać?), zaś nauczyciele z pomocą pani Zuzanny Szybisty wzięli udział w warsztacie nt. Jak animować innowacyjność i przedsiębiorczość? Kto może mi pomóc, gdzie szukać wsparcia? Następnie zwycięzcy 3. edycji SOP wzięli udział w warsztacie pt. Czy mój pomysł trafi na pierwszą stronę gazet? Jak swoim pomysłem zainteresować media?, a ich opiekunowie szukali odpowiedzi na pytania stanowiące temat warsztatu Dlaczego uczniowie chcą zakładać swoje firmy? Kogo zachęcać, kiedy zniechęcać, jak im pomagać? 

Warsztaty zorganizowane w murach SGH były jednym z ostatnich naukowych akordów roku szkolnego zarówno dla Zwycięzców SOP, jak i ich Opiekunów.

 

 

Patron medialny

Dziennik Gazeta Prawna