www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy
Człowiek przedsiębiorczy to człowiek wygrany!

V edycja

V edycja Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości odbyła się w roku szkolnym 2018/2019. Wzięło w niej udział prawie 1500 uczniów z ponad 150 szkół z całej Polski.

Eliminacje szkolne odbyły się 8 stycznia 2019 roku równocześnie we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach, które prawidłowo zgłosiły uczniów do zawodów. Uczniowie przystąpili do testu wiedzy składające się z 20 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki systemowi elektronicznych protokołów opublikowano szacunkową liczbę punktów umożliwiająca kwalifikację do kolejnego etapu zawodów – był to próg punktowy, który w IV edycji wyniósł 22,78 pkt.

Eliminacje okręgowe odbyły się między 25 marca a 1 kwietnia 2019 roku. Podobnie jak w poprzednich edycjach zawody przebiegały w formie interaktywnej gry menadżerskiej. Reprezentacje szkół zostały przydzielone do dziesięciu wirtualnych okręgów i w nich rozwijały własne przedsiębiorstwa oraz podejmowały decyzje odnośnie jego funkcjonowania. Celem gry było takie podejmowanie decyzji o kierunkach rozwoju firmy, aby uzyskać jak najwyższe wyniki i nie zbankrutować. Zwycięzcami eliminacji okręgowych zostały trzy najlepsze Reprezentacje szkół w każdym z 10 okręgów. W sumie do eliminacji centralnych zakwalifikowało się 30 Reprezentacji (tj. 90 zawodników).

Eliminacje centralne odbyły się 23 maja 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podzielone zostały na dwa etapy odbywające się tego samego dnia. I etap polegał na rozwiązaniu w ciągu 30 minut testu składającego się z 20 pytań. Do II etapu zmagań olimpijskich kwalifikowało się 30 zawodników. II etap stanowił indywidualną konkurencję zawodników w turnieju 1z30 (na wzór turnieju 1z10). Uczestnicy jednocześnie udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzącego rozgrywki. Turniej trwał do momentu wyłonienia zwycięzcy. Został nim Jan Budzisz z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. W trakcje eliminacji wyłoniono także grono pozostałych 29 laureatów oraz 30 finalistów IV edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Na zakończenie eliminacji centralnych laureaci oraz ich opiekunowie merytoryczni otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe. Na laureatów i ich opiekunów merytorycznych czekała jeszcze nagroda specjalna! Każdy z nich otrzymał zaproszenie na certyfikowane warsztaty pt. „Czego potrzebuje świat: innowacji biznesowych czy odważnych ludzi?”. Zajęcia odbyły się 17 czerwca 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Poprowadzili je trenerzy i praktycy biznesu – p. Zuzanna Szybisty i p. Tomasz Szczęśniak.

Patron medialny

Dziennik Gazeta Prawna