www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy
Człowiek przedsiębiorczy to człowiek wygrany!

Aktualności

Eliminacje okręgowe V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości - informacje organizacyjne!

Data dodania: 8.03.2019

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi organizacji i przeprowadzenia drugiego etapu zmagań olimpijskich. Podczas eliminacji okręgowych 100 Reprezentacji Szkół weźmie udział w interaktywnej grze menadżerskiej. Aplikacja zostanie uruchomiona już 25 marca br. o godzinie 9.00.


Przebieg eliminacji okręgowych V  edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości:

  1. Eliminacje okręgowe Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości prowadzone są za pośrednictwem interaktywnej aplikacji – Gry Menedżerskiej.
  2. Eliminacje odbywają się jednocześnie dla wszystkich zgłoszonych Reprezentacji Szkół: zaczynają się 25 marca 2019 r. o godz. 09:00 i kończą 31 marca 2019 r. o godz. 21:00.
  3. Reprezentacje Szkół grupowane są w okręgi. Rozgrywki będą prowadzone w 10 okręgach.
  4. Przed rozpoczęciem rozgrywek każdy członek Reprezentacji otrzyma na adres e-mail login i hasło wygenerowane przez organizatora Olimpiady i przyporządkowane do danej Reprezentacji. Oznacza to, że w jednym czasie za pośrednictwem ww. danych każdy z członków zespołu będzie mógł odrębnie zalogować się do gry. Opiekun uczniów z danej szkoły nie będzie miał dostępu do gry.
  5. Gra menedżerska stanowi symulację prowadzenia przedsiębiorstwa, które w trakcie trwania rozgrywek podejmuje decyzje związane z nakładami finansowymi na swój rozwój, promocję i dystrybucję produktów oraz ustala ceny wytwarzanych i sprzedawanych produktów.
  6. Gra podzielona jest na 7 rund. Każda runda rozpoczyna się o godzinie 12:00, a kończy o godzinie 21:00 tego samego dnia, zgodnie z czasem wyświetlanym w aplikacji (na podjęcie decyzji w każdej rundzie jest 9 godzin) Kolejna runda rozpoczyna się po ogłoszeniu wyników przez organizatora.
  7. Członkowie Reprezentacji mają obowiązek wspólnie omawiać strategię i razem decydować o tym, jakie kroki podejmą w poszczególnych rundach. Organizator nie narzuca sposobu współpracy członków zespołu. Oznacza to, że mogą się oni kontaktować ze sobą w dowolnie wybrany sposób (np. spotkanie w grupie w szkole, spotkanie w grupie poza szkołą, rozmowa na skypie). Dotyczy to również zapisywania decyzji w każdej rundzie (zapisu może dokonać jeden członek zespołu w obecności wszystkich pozostałych lub samodzielnie). Kliknięcie przycisku „zapisz” w trakcie rundy jest potwierdzeniem przesłania decyzji zespołu. Decyzję można zmieniać do końca trwania rundy, jednak każdorazowo należy zatwierdzić zmiany przyciskiem „zapisz”.
  8. Wyniki rundy dostępne są po 15 godzinach od jej zakończenia, zawsze o godz. 12:00, w zakładce „Ranking”. Zawodnicy mogą zobaczyć jedynie ranking okręgu, w którym prowadzą rozgrywki. Z uwagi na fakt, że w każdym z 10 okręgów rezultaty gry są zależne od decyzji wszystkich Reprezentacji, wyniki finansowe uzyskiwane przez najlepsze zespoły w poszczególnych okręgach mogą być zróżnicowane.
  9. Organizator w trakcie trwania rozgrywek nie udziela informacji dot. założeń gry, jej mechanizmów czy funkcjonalności. Informacje dla użytkowników są zebrane w instrukcji dostępnej w menu aplikacji. Jedyne dodatkowe wsparcie, którego może udzielić organizator, dotyczy problemów technicznych związanych z logowaniem się do gry oraz funkcjonowaniem serwerów okręgów.
  10. Oficjalne wyniki eliminacji okręgowych zostaną opublikowane 1 kwietnia 2019 r. na portalu Olimpiady (zgodnie z Regulaminem Olimpiady lista Reprezentacji Szkół zakwalifikowanych do eliminacji centralnych tworzona jest w wyniku wyłonienia trzech Reprezentacji, które uzyskały najlepsze wyniki w każdej z 10 grup, 4,pkt. 30-32).

Harmonogram gry menadżerskiej:

RUNDA

ROZPOCZĘCIE

ZAKOŃCZENIE

I

25 marca, godz. 09:00

25 marca, godz. 21:00

II

26 marca, godz. 12:00

26 marca, godz. 21:00

III

27 marca, godz. 12:00

27 marca, godz. 21:00

IV

28 marca, godz. 12:00

28 marca, godz. 21:00

V

29 marca, godz. 12:00

29 marca, godz. 21:00

VI

30 marca, godz. 12:00

30 marca, godz. 21:00

VII

31 marca, godz. 12:00

31 marca, godz. 21:00

Wyniki

1 kwietnia 2019 r.

Patron medialny

Dziennik Gazeta Prawna